شمش شش پهلو۱۳۹۷-۷-۲۳ ۰۷:۲۴:۱۵ +۰۰:۰۰

شمش برنجی شش پهلو

شمش برنجی شش پهلو

 از فرآورده‌های میانی نورد شمش می باشد. که به دو صورت بیلت (Billet) یا شمشال و بلوم (Bloom) یا شمشه ساخته و تولید می شود.

 بیلت :

دارای سطوح  هم اندازه کوچک ‌تری از 240 سانتیمتر مربع و به شکل دایره یا مربع با عرضی حدودا کمتر از 16 سانتیمترمربع می باشد،  در اغلب موارد برای ساخت میلگرد ها و سیم استفاده می‌ گردد.

 بلوم :

دارای سطوح هم اندازه بیشتری حدود  از 240 سانتیمتر مربع و به شکل مربع  و ضمنا با عرضی بیشتر از 16 سانتیمتر و کمتر از 35 سانتیمتر می باشد،  برای ساخت ریل، تیر آهن، قوطی، نبشی، ناودانی، سپر و … مورد استفاده قرار می گیرند.

در عصر حاضر علوم و فن‌آوری‌های مورد استفاده در تولید محصولات برنجی  در مرحله بعد از به دست آوردن شمش برنجی مذاب ،در اصل یعنی ریخته‌گری و نورد، کم و بیش همسان هستند.

ولی برای حاصل شدن  شمش برنجی مذاب یا خام، از علوم و فن‌آوری‌های متفاوتی از جمله راههای کوره، کوره قوس الکتریکی (EAF) و کوره القایی (IMF) می‌توان استفاده کرد.

با این حال که که اغلب بیشتر تولیدات شمش های برنجی خام در جهان به وسیله روش کوره بلند ساخته و تولید می‌شود، ولی به دلایل مختلفی استفاده از روش کوره‌های الکتریکی خصوصا در ایران، قابل توجیه می باشد.

روش کوره قوس الکتریکی (EAF)

 مخلوط  مذاب حاصله بعد  از تخلیه سرباره، توسط پاتیل های حمل مذاب مواد به واحد ریخته گری به صورت پی در پی  ارسال می شود. در واحد ريخته گري نیز به صورت متوالی ،مواد مذاب توسط نازل،  داخل ظروفی به اسم  تانديش و بعد از آن  داخل قالب مسی آب گرد ریخته می شود.

 در طول این مسیر غلطکی با پاشیدن آب خنک آنها را  به شمش منجمد تبدیل می کند. در مرحله نهایی تختال های حاصل  شده به طول های  مورد نظرو مورد استفاده  برش داده می شوند ومورد استفاده قرار می گیرند.

میلگردهای برنجی در شرکت تولیدی مهان شمش، از سایز 10 تا 60 میلی متر و بنا بر خواسته شما مشتریان عزیز تولید و عرضه می شود.

پس در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید و برای سفارش محصول خود با ما تماس بگیرید.

((کیفیت را با ما تجربه کنید))